Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ať jste královna či král, princ nebo princezna přijeďte!

...přijeďte na odpoledne, celý den nebo několik dní, nudit se nebudete!

Královská věnná města jsou krásná pro všechny generace a jejich nevelká vzájemná vzdálenost a nádherné okolí přímo vybízejí k výletům i vícedenním pobytům. Inspirací nechť vám jsou stránky www.vennamesta.cz a řada nových produktových brožur, které dostanete v turistických informačních centrech. Netradiční pojmenování jednotlivých materiálů vás v nadsázce odkazuje k historii měst spojených s českými královnami, s jejich pomocí ale snadno objevíte i jejich neskutečně zajímavou současnost.

„Brány královských věnných měst“ lákají „královské rodiny“ na prožití skvělé rodinné dovolené nebo bezvadného výletu, „rytíře na kolečkách“ provedou cyklostezkami ve svém okolí, „nebojácné chasníky a děvy“ donutí překonat vlastní psychické i fyzické hranice, „princům a princeznám“ otevírají nabídku více jak sedmdesáti výletů s důrazem na vzdělávání a poznávání. „Královské prarodiče“ nadchnou relaxačními aktivitami, kulturními akcemi a vzdělávacími aktivitami a duši i tělo „královen a dvorních dam“ nechají hýčkat ve wellness a gastronomických zařízeních. V orientaci pomůže všem královským cestovatelům mapa s užitečnými informacemi a ty „nej“ zajímavosti všech měst shrnuje šikovný prospekt do kapsy nazvaný „Královská věnná města známá, ale nepoznaná“.

Poznejte královská věnná města...

… Dvůr Králové nad Labem, s jednou z nejkrásnějších evropských zoologických zahrad a nedalekým hospitalem Kuks … Hradec Králové, město v zeleni, pod Bílou věží, na soutoku Labe a Orlice, s výjimečnými stavbami a ojedinělým architektonickým konceptem … Chrudim, s Muzeem loutkářských kultur a divadelním festivalem Loutkářská Chrudim s více než šedesátiletou tradicí. … Jaroměř, město zahrad a parků s legendární císařskou pevností Josefov a unikátním podzemním obranným systémem. … Mělník, město na soutoku Labe a Vltavy s tisíciletou vinařskou tradicí, s tajemným podzemím … Nový Bydžov, se třetím nejstarším židovským hřbitovem v Čechách a dosud respektovanou tradicí studentských oslav – merend. … Poličku, rodiště světoznámého hudebního skladatele Bohuslava Martinů i s nedalekým tajuplným hradem Svojanovem. … Trutnov, město v malebném podhůří nejvyšších českých hor Krkonoš a pověst o drakovi, která se váže k jeho založení. … Vysoké Mýto, město s největším čtvercovým náměstím v zemi a jedinou sochou Přemysla Otakara II. v Evropě.

 

Projekt CZ. 1. 13/3.2.00/14.01010 „Královská věnná města známá, ale nepoznaná …“ je spolufinancován ze zdrojů Evropské unie v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Cílem projektu je prezentovat atraktivity jednotlivých měst potenciálním návštěvníkům všech generací a oživit cestovní ruch ve městech sdružených ve svazku.

 

 

 

 

 

 

Vložil Šauerová Naděžda (6/17/2013), přečteno 2389x

Fotografie

Obrázek ke článku - č.3274

Právě procházíte:

Úvod | Turismus | Ať jste královna či král, princ nebo princezna přijeďte!