Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Halový turnaj mladších přípravek ve Svratce

Svratka 7.12.2013

Jak již jsme zmínili v předchozím hodnocení, na tento turnaj jsme odjížděli s cílem napravit dojem z domácího turnaje. Byli jsme nalosováni do relativně hratelnější skupiny, a tak na začátku turnaje jsme se vyhnuli favoritům z Hlinska a Vysokého Mýta. Jak se ale později ukázalo, tak s výkony, které jsme předváděli, bychom i v této části pavouka určitě hráli o přední umístění. Úvodní zápas s týmem FC Vysočina Jihlava ukázal co je v našich silách. Hráči tohoto soupeře byli stejně jako my r.2006 (u nás pouze dva r.2005) a předvedli svoji kvalitu. Z naší strany ovšem byla vidět větší vůle po vítězství a první zápas = první výhra. Toto vítězství bylo příslibem do dalších bojů. Také druhý duel s Drásovem byl vyrovnaný a rozhodla ho naše využitá šance. Druhý zápas = druhá výhra a turnaj jsme měli výborně rozehraný. Další soupeř z Borové byl pro nás určitě nejméně příjemným. Borci o hlavu vyšší a robustnější. Zápas se odehrál skoro bez šancí a výsledkem byla spravedlivá remíza. Do posledního zápasu s domácím týmem jsme šli s velkým odhodláním, souboj kdo z koho o vítězství ve skupině a postup do finále. Oboustranně pohledná hra, na naší straně asi více šancí, ale vedení se ujal soupeř. Pokud by utkání takto skončilo, znamenalo by to náš posun až na třetí místo ve skupině a boje o medaile bez nás. Naši kluci to ovšem nevzdali, vyvinuli obrovský tlak na domácí a vytoužený gól dokázali vstřelit. Vyrovnání ovšem přišlo pozdě, a to na finále nestačilo. V posledním zápase o konečné třetí místo nás čekal velmi dobře hrající tým z Vysokého Mýta, který byl v tomto duelu velkým favoritem. Soupeř byl sice lepší, častěji držel míč na kopačkách, ale naši hráči tento rozdíl eliminovali obrovskou bojovností. Nakonec jsme prohráli 1:0 a výsledek znamenal konečné 4.místo.
Pro naše mužstvo je to jistě velký úspěch a povzbuzení do dalších turnajů. Pochvalu si zaslouží všichni hráči za maximální nasazení a bojovnost. Předváděná hra a dosažené výsledky také znamenaly, že ocenění pro nejlepší hráčku turnaje obdržela naše Bára Otcovská. Gratulujeme. Děkujeme také rodičům (fanouškům) za podporu našich kluků a dopravu na turnaj, který je již tradičně ve Svratce velice dobře organizován.
Výsledky v základní skupině:

Polička – Jihlava 1:0
Branka: Nikolas Roun

Polička – Drásov 1:0
Branka: Jakub Jílek

Polička – Borová 0:0

Polička – Svratka 1:1
Branka: Vojta Sabin

Zápas o 3.místo
Polička – Vysoké Mýto 0:1

Pořadí turnaje:
1.Hlinsko 2.Svratka 3.Vysoké Mýto 4.Polička 5.Borová 6.Žďár nad Sázavou 7.Jihlava 8.Krouna 9.Drásov 10.Svratka B
Sestava na turnaji:
Martin Chalupník -  Vojta Sabin, Jan Král, Jan Vraspír, Bára Otcovská, Matěj Mitáš, Matyáš Libra, Nikolas Roun, Jakub Jílek, Adam Švec

Hlavní trenér: Radek Mlynář
Asistent: Petr Spálenka
 

Vložil Šauerová Naděžda (12/11/2013), přečteno 2492x

Právě procházíte:

Úvod | Sport | Sportovní kluby Polička | Halový turnaj mladších přípravek ve Svratce