Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

Otázka z 27.8.2017 12:36:03 - odpovězeno 28.8.2017 9:18:08 - detail
Dobrý den p.starosto, přečetla jsem kritiku na festival 555 - hlavně rušení noč.klidu. Chtěla bych k tomu dodat, bydlím téměř v centru města. Každoroční oslavy vítám, a byť jsem již starší osoba, hluk mi nevadí, dá se to snad jednou ročně pochopit.
Otázka z 24.8.2017 20:54:47 - odpovězeno 30.8.2017 13:08:38 - detail
Dobrý den, píši Vám z pozice velmi rozezleného rodiče. Za poslední dobu jsem já i mnoho mých přátel velmi znepokojen bezpečnostní situací ve městě. Nemám na mysli pouze neustále obtěžující "vejpitky", vykonávající potřebu za bílého dne mezi lidmi u Penny marketu na nádraží, ale zejména v městském parku. Jedná se stále o stejné tváře, ke kterým poslední dobou prudce přibývá nových. Situace se podle mého odhadu nejvíce zhoršila za poslední rok. Ze své zkušenosti vím, že státní ani městská policie do parku prakticky nechodí. Ostatně toho si všímá každý Poličák. Ve školním roce se parkem pohybuje mnoho dětí, navštěvujících Gymnázium i Masarykovu ZŠ. Zhruba od oběda jsou zde na několika různých místech k vidění bandy velmi vulgárních a často do bezvědomí opilých lidí. Pro alkohol si dochází z parku do herny Queen na náměstí. Ani nemá cenu mluvit o tom, že denně od rána je možné sledovat tyto spoluobčany postávající před hernou přímo na náměstí, někdy v až extrémně podnapilém stavu. Skutečně do varu mne však přivedla tato sebranka poslední neděli. Cestou s kočárkem na náměstí mě překvapili dva močáci, kteří vylezli z Queenu téměř neschopni chůze. Z náměstí šli dva důchodci se čtyřmi jak předpokládám vnoučaty a mnoho dalších lidí s dětmi směrem do parku, kde byly nafukovací hrady a další atrakce. Jeden z těchto výtečníků se nerozpakoval postavit se rodině do cesty vprostřed ulice, vedoucí z náměstí do parku, zhruba v úrovni vchodu do restaurace THT a vykonat zde potřebu. Zde jsem to nestihl, ale povedlo se mi vyfotit jeho parťáka asi pět minut poté v parku plném dětí, v těsné blízkosti skákacího hradu a v blízkosti dětského hřiště. Následně se připojil ke skupině notoricky známých návštěvníků parku a společně pokračovali ve své každodenní oslavě života. Pokud do města budou tato individua stále přicházet a mít zde takto neomezené pole své blahodárné působnosti, vznikne tím velmi nebezpečný precedent pro ostatní podobné existence, které nebudou váhat se sem stáhnout také. Jsme poměrně malé město, vrátil jsem se sem z Brna zejména kvůli klidu. Nyní zjišťuji, že v Brně je alespoň možné se takovýmto "přínosným" setkáním vyhnout. V Poličce nikoliv. Proto bych rád apeloval právě na zastupitelstvo, aby se pokusilo tento problém řešit. Je možné připravit vyhlášku například o NONstop barech v centru města nebo o automatech. Provoz herny by to jistě omezilo. Stejně tak pohyb silně podnapilých osob na veřejnosti ve dne. Je možné zajistit pohyb Městské Policie v parku. Jejich přítomnost a neustálý zájem (například transport na záchytku) o tyto skupinky jistě motivuje mnoho opilců k odsunu. Předejde se tím nevyhnutelnému incidentu se zraněním a to jak ze strany naštvaných občanů tak primárně ze strany těchto pobudů. Chtěl bych Vás tímto požádat o vyjádření, zda a jak budete tuto situaci řešit.
Otázka z 24.8.2017 13:17:26 - odpovězeno 25.8.2017 9:07:34 - detail
Vážený pane starosto, v odpovědi na otázku, kolik stály oslavy „555“ a jak byla zajištěna bezpečnost a pořádek během oslav uvádíte:„Doba nočního klidu je regulována zákonem č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. V ustanovení § 47 odst. 6 tohoto zákona je definována doba nočního klidu jakožto doba od 22. do 6. hodiny. Zákon o přestupcích v tomto ustanovení předpokládá možnost vydání obecně závazné vyhlášky, v níž budou stanoveny výjimečné případy (zejména slavnosti nebo obdobné společenské nebo rodinné akce), při nichž je doba nočního klidu vymezena dobou kratší nebo žádnou.“. Vážený pane starosto, proč odkazujete na zákon, který byl 1. července 2017 zrušen? S pozdravem a přáním krásného léta JUDr. Jindřich Rajman
Otázka z 23.8.2017 20:42:13 - odpovězeno 29.8.2017 13:02:29 - detail
Dobrý den, na knihovně je nápis HATE FREE ZONE. Znamená to, že všude jinde je HATE jen ne v knihovně nebo všude vládne HATE, jen v knihovně ne? Tím páden se mají všichni cítit uraženi neboť automaticky jsou považováni za HATE a HATE nesmí být v knihovně? Platí to jen pro cizince, když je to v cizí řeči nebo se jedná o novou povinnost znát cizí řeč, která bude úřední jako za při záměru poněmčování za protektorátu? Jaký tento nápis má význam? Mají se cítit HATE poličští občané nebo jsou HATE ti, co mluví touto cizí řečí jen v knihovně být HATE nemohou? Jedná se o vnitřní zkušenost knihovny, kde bylo množství HATE a teď tam byla zavedena HATE FREE ZONE? Prosím vysvětlit. Dejte si na tom záležet. Protože to chce opravdu ale opravdu vysvětlit. Děkuji předem. Zdeněk Lipenský.
Otázka z 21.8.2017 10:28:39 - odpovězeno 24.8.2017 9:05:09 - detail
Dobrý den, prosím o zodpovězení otázek: - kolik stály oslavy "555" ve dnech 18.-20.8.2017 - z jakých zdrojů byla hrazena tato oslava, jaké instituce se podílely - jak byla zajištěna bezpečnost a pořádek během oslav - proč byl porušen zákon 258/2000 Sb o ochraně veřejného zdraví v oblasti nočního klidu (ze soboty 19.8. končil hluk; elektronicky zesílené výkřiky; bubny s nízkou frekvencí; též elektronicky zesílené...; v 1 h. 13 min. v neděli). Nočním klidem dle zákona je myšlena doba od 22 hodin do 6 hodin o víkendech do 8 hodin. - chce tím vytvářet pořadatel a schvalovací orgány MěÚ vzor porušování cit. zákona pro ostatní? - jak chce MěÚ v dalších případech bránit porušování cit. zákona v příštích veřejných akcích? Děkuji za odpověď. Zdeněk Lipenský
Otázka z 16.8.2017 10:59:26 - odpovězeno 17.8.2017 9:56:15 - detail
Dobrý den, pane starosto, obracím se na Vás s takovým postřehem. Před týdnem jsme s manželkou nalezli opuštěné 5týdenní koťátko v příkopě za městem. Samozřejmě jsme ho tam nemohli nechat, tak jsme se vydali k paní Funkové, o které víme, že roky provozuje depozitum pro kočky a o podobné případy se stará, Na místě jsme se však dozvěděli, že útulek je kapacitně přetížen a že bude dokonce v brzké době ukončovat svoji činnost. Kočička tedy přijata nebyla a my ji vezli až do obdobného zařízení ve Chmelíku. Protože jsme velcí příznivci kočiček, sami máme doma 2, okamžitě mě napadla otázka: co bude s podobnými „nalezenci“ v budoucnu? Kam se mají lidé obracet, pokud osamocenou kočičku naleznou? Jak bude město plnit svoji povinnost postarat se o nalezené kočičky, pokud zde nebude fungovat žádný útulek/depozitum? Děkuji za Vaši odpověď a přeji pěkný den. Václav Štěpař ml.
Otázka z 10.8.2017 11:53:19 - odpovězeno 15.8.2017 8:52:32 - detail
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké máte plány s bývalím depem za nádraží? Chodím okolo venčit psa a nelíbí se mi jak se v budově pohybují divné individua, popravdě člověk má mnohdy strach a PČR s tím nic nedělá.
Otázka z 7.8.2017 19:37:36 - odpovězeno 10.8.2017 8:57:22 - detail
Dobrý den pane starosto, zaslechl jsem sousedy,jak se bavily ohledně cyklostezky která vede z Poličky směrem k Bořinám,že se ji budou smět využívat pouze cyklisté,max. na inline bruslích. Říkám si,že je to zajisté nesmysl,protože se tato stezka zajisté nebudovala pouze pro cyklisty ale i chodce. Předem děkuji za odpověď. s pozdravem Buček
Otázka z 7.8.2017 15:40:01 - odpovězeno 21.8.2017 10:08:43 - detail
Dobrý den. Jak se to s jízdou cyklistů po nové cestě na sídliště Hegerova? Ve směru od elektrárny je značka zakazující vjezd cyklistů ale ve směru ze sídliště zadna zakazující značka není. Je to tedy i cyklostezka nebo je tato cesta jen pro pěší?
Otázka z 31.7.2017 23:12:14 - odpovězeno 4.8.2017 9:15:16 - detail
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nějak upravena hlučnost ČOV v Poličce v nočních hodinách. V letních měsících se nedá spát při otevřeném okně, protože kolem 1 hodiny noční začne hrozně hučet čistička, vydrží tak pár hodin a pak se zase ztiší... A to, co teče do potoku z čističky je vážně nechutné....potok podle toho také vypadá a smrdí :-( je to rok od roku horší.

Info

Položit novou otázku můžete zde.

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se...

Upozornění

Sekce "ptejte se.." je aktivní pouze zde, na oficiálních stránkách města Poličky. Je reagováno pouze na otázky položené pomocí zde zveřejněného formuláře a pouze zde na oficiálních stránkách města.