Polička

Oficiální stránky města

Česky
English
Deutsch

Ptejte se...

OtázkaVážený pane starosto.Od mládí Vás znám jako férového šikovného a velice pracovitého člověka.Nezklamal jste,takový jste i v tak náročné funkci,velice si Vás vážím.Nechápu však,jak takový doslova dřič toleruje vyložené flákání městské policie,které jste nadřízeným.Navíc,jejich nic nedělání vidíte denně z okna Vaší kanceláře.Jako řidič 50roků na silnici snad mohu hodnotit,že součesné dopravní značení města je perfektní a nejlepší,jaké kdy bylo.ALE,řidiči z důvodů nečinnosti policie zkouší co si mohou dovolit a dovolí si hodně!Vždyť v "obytné zoně"a na vnější straně okruhu je zakázáno stání!To znamená,že ulice do náměstí musí být(mimo zásobování) prázdné!Chodec může používat celou vozovku...Stalo se,že na mě v Tyršově ul.auto měst.pol.troubilo,abych se uhnul.A také jsem viděl jak auto měst.pol. dává směrovku vlevo na okruhu u Čes pojišťovny!!Oni nechdí na školení řidičů? Pane starosto,nedivte se,že lidé nadávají na provoz ve městě,že nemůže mnohdy projet autobus městské dopravy,auta zásobování se dožadují a čekají až neprávem stojící auto uvolní místo.O jízdě záchranky,hasičů raději nepomyslet!Nebýt trhů ve čtvrtek,kdy až 3 poldové vybírají peníze od těch,co se živí za mrazu,deště ve stánkách,budeme tvrdit,že policii NEmáme.Řešení?Silně! omezit měst. pol. jízdy autem,dát jim pouze min.plat,plus procenta z tržeb a prémie za postihy majitelů psů,kteří znečišťují město a nechávají volně pobíhat "miláčky" po lesoparku-Liboháji,kde z těchto důvodů nepotkáte lesní zvěř.Jednání Pejskařů z důvodu nečinnosti policie je sprosté,drzé vůči ostatním.Zeptejte se pracovníků TESu,když mají sekat trávníky na sídlištích a Valech. A v tom pobíhají děti!! Pane starosto, nechci Vás těmito řádky poučovat, vážím si Vás, jen jsem se chtěl vyjádřit, tímto Vám pomoci. Ostatní záleží na Vás. Mějte se fajn. Jan Procházka
Odpověd

Vážený pane Procházko,
velice děkuji za Váš široký podnět na dopravní situaci v centru města včetně hodnocení práce městské policie. Vážím si, že Vám není mnoho konkrétních nešvarů lhostejných a snažíte se na tyto věci upozornit.
Nicméně se určitě shodneme, že Vámi poukazované nešvary jsou výsledkem složitého chování mnoha osob různých povah a po ruce není žádné jednoduché opatření, které by jednou provždy zamezilo opakování těchto jevů.
Máte velkou pravdu v popisu konkrétních situací. I já jsem často v ulicích svědkem nezodpovědného a někdy až sobeckého chování řidičů, kteří nevhodně zastaví a zablokují průjezd dalších vozidel. Sám jsem musel mnohdy zakročit a tyto sobecké řidiče umravnit. To, že se na náměstí potkává mnoho a někdy bohužel i protichůdných zájmů (např. chodci proti zájmům obchodníků, kteří chtějí volnou dopravu) Vám, jako zkušenému občanovi našeho města, nemusím připomínat. Situace našich obchodníků je v době krize ještě citlivější.
Jsem přesvědčen, že jediným řešení je cesta každodenní poctivé práce, a to samozřejmě i městské policie, kterou se snažím v rámci její kapacity (v Poličce 4 strážníci, v jiných městech 12 – 15 strážníků) k tomuto vést a minimalizovat tyto nešvary. Zde se domnívám, že určitou zodpovědnost mají i obchodníci, kteří by měli své zásobovací vozy vést k zodpovědnosti.
Co se týče chování pejskařů, tak Vám dávám také za pravdu a v podstatě platí obdoba, že opět záleží na charakteru a odpovědnosti konkrétních osob. Tím se však nechci vymluvit z podílu zodpovědnosti města, který samozřejmě máme a budeme se i nadále snažit tyto nešvary minimalizovat.
Pokud byste měl zájem o osobní jednání, prosím kontaktujte na mne na tel.č. 461 723 808-7, sekretariát starosty.

S pozdravem

Jaroslav Martinů
 

Info

Autor otázky:  Jaroslav Martinů, starosta
Odpovídal(a):  Jaroslav Martinů
Datum otázky:  1/6/2010 11:00:10 PM
Datum odpovědi:  1/8/2010 8:45:49 AM

Právě procházíte:

Úvod | Ptejte se... | Odpověď