Město Polička

obrázek

Kreativní úterky v muzeu

Kreativní úterky v muzeu

Na letní měsíce jsme pro vás připravili celou řadu dílniček zaměřených především na tvoření z různých materiálů. Dílničky jsou určeny jak pro děti, tak i pro dospělé. Proto neváhejte a přijďte k nám tvořit! Každé prázdninové úterý můžete kreativně strávit svůj čas.

Tvoření z hlíny, papíru, malování a zdobení, technika broušení skla – gravírování nebo zachycení pohybu slunce pomocí solarografie a mnoho jiného pro vaši tvořivou duši. V našich dílnách si můžete vyzkoušet a naučit mnoho krásných tvořivých technik.


První dílna se koná již na konci června a to v úterý 30. 6. dopoledne a vyrábět se budou Schránky na prázdninové poklady. Už nebudete muset nosit vzpomínky z prázdninových cest po kapsách, ale v ručně vyrobených zdobených schránkách. Následuje tvoření 7. 7., kdy si ti nejmenší vyrobí opravdu Netradičního broučka, takového broučkového talismánka z tvrdého papíru a drátků. Proužkáč pestrobarevný, květinka třpytivá, okáč tečkovaný – druh broučka bude jen a jen na jejich fantazii.

Další dílna se koná 14. 7. odpoledne, kdy objevíte Kouzlo solarografie aneb jak se dá zachytit pohyb slunce. Zjistíte, na jakém principu solarografie funguje a o co v ní jde. Jak už samotný název napovídá, že jde o fotografování drah pohybu Slunce při dlouhé expoziční době. Ke zhotovení solarografického snímku se používá zařízení zvané camera obscura, k jejíž výrobě postačí i obyčejná plechovka. V úterý  21. 7. dopoledne si mohou děti i dospělí vyrobit Květinový zápisník, zdobený sušenými kvítky z místních lokalit. V úterý 28. 7. si vyzkoušíte oblíbenou a tradiční techniku zdobení skla rytím a tou je  Gravírování! Pomocí ruční elektrické gravírovací pistole ozdobíte vlastním dekorem sklenice a lahve různých velikostí a tvarů, které jsou pro vás v muzeu připraveny.

Druhý prázdninový měsíc nám otevírá Zvonivá dílna a to 4. 8. odpoledne. Přijďte si i vy vyrobit veselou letní dekoraci do bytu, na balkón či pergolu. Formičkami vykrájíte různé tvary, sestavíte si hliněnou zvonkohru svých snů a následně dozdobíte korálky a pírky. Následovat bude dílna Handmade tašky, na které vdechnete obyčejné plátěné tašce život! Ozdobíte ji podle vlastní fantazie barvami a fixy, přiděláte knoflíky a plstě. Konat se bude 11. 8. 2020. V úterý 18. 8. se konají hned dvě dílny a to Obrázky z luštěnin a semínek, kdy z malých zrnek a plodů vytvoříme velká díla. Bude se skládat a lepit a lepit a lepit. Toto je spíše pro děti, kdežto odpoledne se můžete těšit na výrobu Motivačních kartiček pro dospěláky. Zastavte se i vy v prázdninovém shonu a přijďte si u kávy vyrobit motivační kartičky. A pokud si budete chtít i přes zimu uchovat vůni léta, vyrobte si na Voňavé dílně bylinkový sáček, který provoní váš domov. Namíchat si budete moci směs levandule, máty či vonných olejů. Textilní pytlíčky si poté dozdobíte dle vlastní fantazie. Poslední prázdninová dílna se bude konat v úterý 25. 8. odpoledne.

Dílny se konají ve spolupráci s rodinným centrem MaTami. Každá dílna stojí 50,- Kč. Aktuální informace o čase a doporučeném věku účastníků naleznete www.cbmpolicka.cz

 

út 30. 6. od 9.00 do 12.00 hod.

SCHRÁNKA NA PRÁZDNINOVÉ POKLADY

Nenoste vzpomínky z prázdninových cest po kapsách, vyrobte si s námi zdobenou schránku na dětské poklady. V MaTami pro děti neomezeného věku, mladší 4 let s doprovodem.

 

út 7. 7. od 9.00 do 12.00 hod.

NETRADIČNÍ BROUČCI

Vyrob si svého broučkového talismánka z tvrdého papíru a drátků. Proužkáč pestrobarevný, květinka třpytivá, okáč tečkovaný – druh broučka bude jen na tvé fantazii.

V MaTami pro děti neomezeného věku, mladší 4 let s doprovodem.

 

út 14. 7. od 14.00 do 16.00 hod.

KOUZLO SOLAROGRAFIE aneb jak zachytit pohyb slunce

Na jakém principu solarografie funguje a o co v ní jde? Už samotný název napovídá, že jde o fotografování drah pohybu Slunce při dlouhé expoziční době. Ke zhotovení solarografického snímku se používá zařízení zvané camera obscura, k jejíž výrobě postačí i obyčejná plechovka. V muzeu, pro děti od 10 let. Cena: 50,- Kč /1ks camery obscury.

 

út 21. 7. od 9.00 do 12.00 hod.

KVĚTINOVÝ ZÁPISNÍK

Sušenými kvítky z místních lokalit ozdobíme neobyčejný zápisník pro děti i dospělé.

V MaTami pro děti neomezeného věku, mladší 4 let s doprovodem.

 

út 28. 7. od 14.00 do 16.00 hod.

GRAVÍROVÁNÍ – zdobení skla

Vyzkoušíte si tradiční zdobení skla rytím. vlastníma tvarů, které pro vás máme připraveny. V muzeu pro děti od 10 let.  Cena: 50,- Kč /1ks lahve či sklenice.

 

út 4. 8. od 14.00 do 16.00 hod.

ZVONIVÁ DÍLNA 

Přijďte si k nám vyrobit veselou letní dekoraci do bytu, na balkón či pergolu. Formičkami vykrájíte různé tvary, sestavíte si hliněnou zvonkohru svých snů a následně dozdobíte korálky a pírky. V muzeu, pro děti od 3 let.

 

út 11. 8. od 14.00 do 16.00 hod.

HANDMADE TAŠKY

Vdechněte obyčejné plátěné tašce život! Ozdobte ji podle vlastní fantazie barvami a fixy, přidělejte knoflíky a plstě. V muzeu, pro děti od 3 let. Cena: 50,- Kč/1ks taška.

 

út 18. 8. od 9.00 do 12.00 hod.

OBRÁZKY Z LUŠTĚNIN A SEMÍNEK

Z malých zrnek a plodů vytvoříme velká díla. Budeme skládat a lepit a lepit a lepit.

V MaTami pro děti neomezeného věku, mladší 4 let s doprovodem.

 

út 18. 8. od 16.00 do 18.00 hod.

MOTIVAČNÍ KARTIČKY PRO DOSPĚLÁKY

Zastavte se v prázdninovém shonu a přijďte si s námi u kávy vyrobit motivační kartičky. V MaTami pro dospělé.

 

út 25. 8. od 14.00 do 16.00 hod.

VOŇAVÁ DÍLNA

Uchovejte si i přes zimu vůni léta a vyrobte si bylinkový sáček, který provoní váš domov. Namíchat si můžete směs levandule, máty či vonných olejů. Textilní pytlíčky si poté dozdobíte dle vlastní fantazie. V muzeu, pro děti od 3 let. Cena: 50,- Kč /2ks sáčků.