Běh naděje v Poličce již po devatenácté
POLIČKA (21. června 2026) – Dnešní den patřil v Poličce sportu, solidaritě a pomoci
druhým. V našem městě se uskutečnil tradiční Běh naděje, sportovně-společenská akce
zaměřená na podporu výzkumu rakoviny a prevence civilizačních chorob. I přes letní
počasí, které od rána panovalo, si cestu na start našlo celkem 86 účastníků všech
věkových kategorií. Atmosféra byla od samého začátku fantastická. Účastníci, mezi
kterými nechyběly rodiny s dětmi, senioři i aktivní běžci, se statečně poprali s vysokými
teplotami a vyrazili na dvoukilometrovou trať – někdo během, jiný chůzí nebo na
koloběžce. V Běhu naděje totiž nejde o rychlost, ale o ochotu pomoci a přispět.
Mezi účastníky a diváky zavítaly také známé tváře veřejného života. Akci osobně podpořili
starosta města Poličky Jaroslav Martinů a europoslanec Tomáš Zdechovský, kteří
ocenili vysokou účast i skvělou organizaci v takto náročných meteorologických
podmínkách.
Velkým lákadlem pro malé i velké byla přítomnost dobrovolných hasičů z
Poličky (SDH Polička). Ti na akci dorazili ukázat svou zbrusu novou chloubu – moderní
zásahový vůz Tatra. Návštěvníci si mohli techniku detailně prohlédnout, což ocenily
zejména přítomné děti. Poděkování sponzorům za skvělé osvěžení i dárky. Vzhledem k
silnému letnímu slunci bylo letos klíčové zajistit dostatečný pitný režim a zázemí. O to se
postarala společnost Tesco, která kompletně sponzorovala občerstvení pro unavené
běžce. Každý v cíli tak našel zasloužené osvěžení. Ocenění pro účastníky v podobě
dárkových předmětů pak zajistila společnost Recycling – kovové odpady a. s. , která se
do akce zapojila poprvé.
Tím nejdůležitějším však byla pomoc těm, kteří to nejvíce
potřebují. Díky štědrosti všech běžců, sponzorů a návštěvníků se v rámci startovného a
dobrovolných příspěvků vybrala úžasná částka 14 098 Kč. Celý tento výtěžek putuje na
konto nadace podporující onkologický výzkum a léčbu. „Chtěl bych smeknout před
každým, kdo dnes v tom horku přišel. Ukázalo se, že Polička má obrovské srdce a
dokáže se spojit pro dobrou věc“, zaznělo v závěrečném poděkování organizátorů.
Děkujeme všem běžcům, hasičům, partnerům a hostům za to, že udělali dnešní den
nezapomenutelným. Těšíme se na viděnou zase za rok!
Velké poděkování patří sponzorům a podporovatelům: město Polička, T.E.S., s.r.o.
Polička, TESCO, Jan Smejkal z FPS Group s.r.o., Svatojosefská jednota Polička,
z.s., Recycling – kovové odpady a.s., a MO KDU-ČSL. Rovněž děkujeme
dobrovolníkům, bez jejichž pomoci by akce proběhnout nemohla.
S pomocí AI Miloslav Zezula, hlavní pořadatel BN 2026 v Poličce.